پی پال از حمایت رمزارز فیس بوک پا پس کشید

پی پال از حمایت رمزارز فیس بوک پا پس کشیدتهران- ایرنا- شرکت تجارت الکترونیک پی پال (PayPal) رسما از ائتلاف تشکیل شده برای راه اندازی رمزارز دیجیتال فیس بوک، جدا شد.

به گزارش بی بی سی، کمپانی آمریکایی پی پال با انتشار بیانیه ای از تصمیم خود برای جدا شدن از این ائتلاف خبر داد اما به جزئیات بیشتر درباره آنچه این شرکت را به گرفتن چنین تصمیمی واداشته است، اشاره ای نکرد.
پی پال می گوید، اگرچه همچنان مشوق آرمان های لیبراست اما تصمیم گرفته تا بر کسب وکارهای اصلی خود تمرکز کند.
پی پال یکی از اعضای اصلی انجمن لیبرا (Libra Association) بود؛ گروهی متشکل از ۲۸ کمپانی و موسسه غیرانتفاعی که با هدف کمک به توسعه این رمزارز گرد هم آمده اند. از دیگر اعضای برجسته این انجمن می توان به شرکت هایی چون ویزا، اوبر و مسترکارت اشاره کرد.
انجمن لیبرا در واکنش به پا پس کشیدن پی پال از حمایت مالی از رمزارز فیس بوک، گفت که از ابتدا نسبت به دشواری های موجود در مسیر تغییر ساختار سیستم مالی، آگاه بوده است.
این انجمن طی بیانیه ای در این باره عنوان کرد: «تعهد به این ماموریت برای ما از هر چیز دیگری مهمتر است. اگر عضوی نسبت به این مسئله تعهد ندارد، بهتر است همین الان بدانیم.»
فیس بوک اواخر خرداد ماه از رمزارز لیبرا (Libra) رونمایی کرد اما از همان زمان تاکنون نهادهای تنظیم کننده مقررات به انتقادات از این رمزارز ادامه داده و فرانسه و آلمان خواستار جلوگیری از ورود آن به اروپا شده اند.
روزنامه وال استریت ژورنال همین چند روز گذشته به نقل از منابع آگاه گزارش داد که شرکای مالی فیس بوک در پروژه راه اندازی رمزارز لیبرا در پی واکنش های منفی دولت ها و بانک های مرکزی، از ترس این که هدف بررسی های نظارتی قرار گیرند، درخواست های فیس بوک را برای حمایت علنی از این پروژه رد کرده اند.

ایرنا شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳


 
 

 
 

سه شنبه 16 مهر 1398

تعداد بازدید : 1473 بازدید
7/16/2019 3:25:52 PM7/16/2019 3:26:38 PM