امتیاز «موبایل مسافری» قابل واگذاری نیست

امتیاز «موبایل مسافری» قابل واگذاری نیست


«علی رهبری» رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت اعلام کرد، امتیاز «موبایل مسافری» قابل واگذاری نیست.
گروه IT: «علی رهبری» رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت اعلام کرد، امتیاز «موبایل مسافری» قابل واگذاری نیست. به گفته او تا این لحظه سوءاستفاده از رویه مسافری در واردات ۳۷ هزار گوشی تلفن همراه محرز شده است اما هیچ‌یک از این گوشی‌ها قطع نشده‌اند و صرفا پیامک هشدار برای آنها ارسال شده است.
 
امتیاز «موبایل مسافری» قابل واگذاری نیست
به گزارش بولتن نیوز به نقل از دیجیاتو، رهبری به تسنیم می‌گوید ۳۷ هزار دستگاه موبایل با سو‌ء استفاده از رویه مسافری وارد شده‌اند و از میان آنها، تنها ۷ هزار گوشی موبایل داخل شبکه اپراتوری کشور فعال بوده‌اند و ۳۰ هزار گوشی دیگر، سیم کارت داخل‌شان قرار نگرفته است:

    «این موارد نشان می‌دهد ۳۰ هزار گوشی فعال نشده در شبکه اپراتوری، در بازار توزیع نشده و به مصرف کنندگان نیز فروخته نشده‌اند و در واقع، سامانه همتا، با این اقدام به موقع، اولاً راه سوء استفاده از اطلاعات و سهمیه مسافران را مسدود کرد و در وهله بعد از توزیع و فروش این کالاها و آسیب‌های بعدی برای مصرف کنندگان پیشگیری کرد.»
 
امتیاز «موبایل مسافری» قابل واگذاری نیست
به گفته رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، حدود ۷ هزار گوشی تلفن همراه در تاریخ ۲۸ شهریور ماه، پیامک هشدار را دریافت کرده‌اند و از آن تاریخ به مدت یک ماه فرصت دارند تا در صورت اعتراض، مدارک ثبت خود را به ادارات صنعت، معدن استان‌های سراسر کشور ارائه دهند.

علی رهبری می‌گوید بر اساس قانون، وارد کردن یک گوشی تلفن همراه برای مسافران در سال، امتیازی قابل واگذاری نیست که بتوان آن را در اختیار افراد دیگری گذاشت که قصد دارند با این شیوه و شگرد، گوشی‌های قاچاق وارد شده به کشور را تطهیر کنند.

گفتنیست در حال حاضر و با توجه به اجرایی شدن طرح رجیستری، بازار زیرزمینی برای خرید و فروش پاسپورت وجود دارد که باعث شده دولت در برابر این بازار بایستد و در روزهای اخیر برای چند هزار گوشی موبایل مسافری پیامکی مبنی بر قاچاقی بودن گوشی ارسال کند. از آنسو بازاریان موبایل معتقدند که آنها با رضایت خاطر از مسافرین پاسپورتها را خریداری کردند و اینکه یک مسافر دلش بخواهد پاسپورت خود را در اختیار آنها در ازای مبلغی پول قرار دهد را حق مسافر می‌دانند؛ حقی که رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک آن را درست نمی‌داند.
 
 

 
 

سه شنبه 16 مهر 1398

تعداد بازدید : 1471 بازدید
7/16/2019 3:25:52 PM7/16/2019 3:26:38 PM